Как да увеличите броя на набиранията

Как да увеличите броя на набираниятаЗдравейте приятели ! Няколко човека ме попитаха дали има начин да увеличат броя набирания, който могат да направят на 1 път.

- Да може, и в тази статия ще ви обясня как.

Как да вдигна бройката на набиранията, които правя ?

Аз лично успях да вдигна от 22 на 27 набирания за около 2 месеца, следвайки този метод.

Веднъж седмично, правете една тренировка, състояща се само от набирания – широк хват 5 серии, обърнат хват 5 серии и 2-5 серии смесен хват (повторенията са до отказ във всяка серия). Задължително,  обаче е да правите всички набирания с допълнителна тежест. Било то 5-10-15-20кг. След като приключите тренировката починете, и следващата седмица повторете. След месец пробвайте отново своя ‘макс’ и се предполага, че ще има резултат ! 

Очаквам коментарите ви под статията :) .

Прочетете още:

7 коментари относно “Как да увеличите броя на набиранията”

  • Георги В.:

    А ако искам да направя специализация за набиранията и да кажем правя тази тренировка 3 дни в седмицата ? Ще бъде ли по-голям ефекта ?
    До миналия месец тренирах по подобен начин – 3 дни в седмицата , набирания и кофички с допълнителна тежест , различни хватове и не беше лошо.

  • Предполагам, че 3 пъти седмично ще ти дойде в повече и вместо прогрес е възможно да се наблюдава регрес. Но пък, при различните хора е различно.. така че може да опиташ :)

    • Георги В.:

      Ами тогава смятам да направя така : 2 дни в седмицата кофи с тежест ; 2 дни в седмицата набирания с тежест по метода на статията ти.
      Така мисля , че е по-добре :) Мисля , че ще мога да се възстановявам нормално , все пак имам около 2 години стаж зад гърба си , и винаги когато разредя тренировките набиранията най-бързо ми отслабват.

      И ето как смятам да ми е програмата:

      1- набирания с допълнителна тежест
      2- кръгова кардио тренировка
      3- кофи с тежест
      4- кръгова кардио тренировка
      5- набирания с допълнителна тежест
      6- кръгова кардио тренировка
      7- кофички с допълнителна тежест

      … и така нататък , редувам ги тежка тренировка , кардио , тежка тренировка и т.н.

      Какво е твоето мнение ?
      Благодаря предварително :)

  • Юлиян:

    Не знам тази техника дали е добра но аз лятото неможех да правя 2 чисти набирания ,правех някакви половинки.И започнах така: като видя лост и се набирам колкото мога и преди да се осетя вече правих по 10 набирания ама последните 2-3 с зор на както и да е правих 10.Това се случва в рамките на 1месец месец и половина.А и правих наи обикновенни набирания надхват с ширината на раменте горе-долу сега ще пробват и този метод Кристияне дано дигна броиката на 15.

  • Еми Гошка не знам. Честно казано аз не бих се ограничавал само с 2 упражнения. :) Но ти си знаеш, пробвай пък да видим.

  • Георги В.:

    Не не , не става въпрос за 2 упражнения :D За набиранията с тежест – правя набирания с всякакъв захват и ширина. Кофички правя на тясна и широка успоредка и накрая лицеви опори за горна част на гърди. Когато правя кръговата тренировка включвам и уражнения с дъмбели за другите мускули. А и когато съм на лостовете си правя прогресии за предна везна. В момента целите ми са да си заздравя основите , да увелича базовата сила на успоредка и лост , пък след това ще започна с по-сложни движения и упражнения :)

  • Това звучи по-добре ;)

Напиши коментар